Used 2011 Monaco Vesta 32 PBS Motor Home Class A
2011 32 PBS Features and Options
Single Slide Vesta Motor Home, Rear Queen Bed, Dbl. Shirt Closets/Nightstands, 19" LCD TV, Private Toilet Area w/Lav., Booth Dinette/Sofa Slide, Single Galley Sink, 2-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Linen, Shower, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Hide-a-Bed Sofa, Booth Dinette Ensemble w/Hide-a-Bed, Booth Dinette Ensemble with J-Lounge.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$62,200
You Save: $2,210
Sale Price: $59,990
You Save: $2,210
Sale Price: $59,990
Happy Campers RV Sales & Service
Location: Lafayette, IN
Stock# C1565
Location: Lafayette, IN
Stock# C1565
Stock# C1565
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 32 PBS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 7000 lbs |
| GVWR | 29000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 61 gals |
| Black Water Capacity | 46 gals |
| Tire Size | 255/70R/22.5 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 59690 |
| VIN | 51Z6C4442B1056182 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


