Used 2011 Keystone RV Outback 250RS Travel Trailer
View all Outback Floorplans
2011 250RS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Contact us for price
Billings RV
Location: Billings, MT
Stock# 450644
Location: Billings, MT
Stock# 450644
Stock# 450644
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 250RS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 27 ft 9 in |
| Hitch Weight | 540 lbs |
| Dry Weight | 5340 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
For more information
Contact Us
Outback 250RS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

