Used 2011 Keystone RV Cougar High Country 321RES Travel Trailer
View all Cougar High Country Floorplans
2011 321RES Features and Options
Keystone Cougar High Country Triple Slide w/Rear Full Wall Ent. Center w/LCD TV & Overhead Storage, Sofa & Booth Dinette Slide, 2nd Sofa/Refrig./3 Burner Range Slideout, Kitchen Island w/Dbl. Sink & Overhead Storage, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Dbl. Bath Entry, Front Queen Bed Slide, Dresser/TV, Front Master Wardrobe w/Sliding Doors, Pass-Thru Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Sale Price:
$15,900
Pontiac RV
Location: Pontiac
Stock# A510681
Location: Pontiac
Stock# A510681
Interior Color: TAN
Stock# A510681
Interior Color: TAN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 321RES Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | TAN |
| Hitch Weight | 900 lbs |
| Dry Weight | 7565 lbs |
| Cargo Capacity | 2435 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 56 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT32129BA510681 |
For more information
Contact Us
Cougar High Country 321RES Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


