Used 2011 Itasca Navion 24K Motor Home Class C - Diesel
View all Navion Floorplans
2011 24K Features and Options
Itasca Navion Class C Diesel Coach w/Rear Full Bath Including Tub/Shower, Toilet, Sink & Wardrobe, Sliding Door to Living Area w/Slideout 2 Burner Range/Round Sink & Sofa Bed, Front Overhead Bed 49"x75", Booth Dinette w/26" LCD TV Above, Refrigerator and Much More! Available Options May Include: Front Ent. Center w/32" LCD TV.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Price:
$71,995
You Save: $12,000
Sale Price: $59,995
You Save: $12,000
Sale Price: $59,995
Open Road RV - Monroe
Location: Ellensburg, WA
Stock# CO681
Location: Ellensburg, WA
Stock# CO681
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# CO681
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 24K Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 54000 |
| Engine | 3.0L Mercedes-Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC4B9461648 |
For more information
Contact Us
Navion 24K Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


