Used 2011 CrossRoads RV Zinger 25BH Fifth Wheel
Clean Trade In! Located in Richfield, WI - Call/Text (262) 674-1577
2011 25BH Features and Options
Single Slide Zinger Bunkhouse Fifth Wheel w/Rear Corner Bath Including Tub, Lav. w/Med. Cabinet & Toilet, Bunk Beds, Exterior Storage Below Bunks, Pantry, Booth Dinette & Sofa Slide, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Wardrobe, Ent. Center, Step Up to Front Queen Bed w/Wardrobes, Linen, Overhead Storage & More. Available Options May Include: Grill.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$15,741
You Save: $5,746
Sale Price: $9,995
You Save: $5,746
Sale Price: $9,995
Campers Inn
Location: Richfield WI
Stock# 114716XA
Location: Richfield WI
Stock# 114716XA
Stock# 114716XA
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 25BH Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1093 lbs |
| GVWR | 11253 lbs |
| Dry Weight | 6375 lbs |
| Cargo Capacity | 4878 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75D15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4V0FC2529BA012853 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


