Used 2011 CrossRoads RV Sunset Trail ST20CK Travel Trailer
View all Sunset Trail Floorplans
2011 ST20CK Features and Options
Sunset Trail Travel Trailer, Rear Wardrobe, Toilet, Corner Shower, Lav., Refrigerator, 2-Burner Range, Double Kitchen Sink, Front Queen Bed, Dbl. Wardrobes, Booth Dinette, TV, Pantry, Overhead Cabinets Throughout & Much More. Available Options May Include: Grill.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Sale Price:
$10,750
Blue Compass RV
Location: Tampa FL
Stock# UT52852
Location: Tampa FL
Stock# UT52852
Stock# UT52852
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 ST20CK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| GVWR | 7350 lbs |
| Dry Weight | 4012 lbs |
| Cargo Capacity | 3101 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 205/75D14 C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4V0TC2026BB015374 |
For more information
Contact Us
Sunset Trail ST20CK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


