Used 2011 Coachmen RV Mirada 32DS Motor Home Class A
View all Mirada Floorplans
2011 32DS Features and Options
Coachmen Mirada Class A w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstand, Wardrobe, Dresser w/LCD TV Above, Toilet, Tub/Shower, Sink, Overhead Cabinet, Wardrobe, Sliding Door Between Bed/Bath & Kitchen/Living Area, LCD TV, Booth Dinette & Sofa Slide, Euro Chair w/Overhead Cabinet, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave, Refrigerator, Pantry and More!
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Sale Price:
$39,950
Blue Compass RV
Location: North Myrtle Beach SC
Stock# CM270768
Location: North Myrtle Beach SC
Stock# CM270768
Chassis: Ford
Stock# CM270768
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 32DS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 43312 |
| Engine | 6.8L Triton V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY3B0A03339 |
For more information
Contact Us
Mirada 32DS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


