Used 2011 Coachmen RV Freelander 2100CB Motor Home Class C
View all Freelander Floorplans
2011 2100CB Features and Options
Single Slide Freelander Class C Motor Home w/Rear Corner Bath Including Tub/Shower, Sink & Toilet, Rear Corner Double Bed w/Overhead Cabinet, Storage/Wardrobe, U-Shaped Lounge w/Pedestal Table Slideout, Cabover Bunk, Bench Seat w/Pull-Out Countertop, 3 Burner Range, Kitchen Sink, Refrigerator and More!
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Sale Price:
$46,250
Blue Compass RV
Location: Knoxville TN
Stock# UM190411
Location: Knoxville TN
Stock# UM190411
Chassis: Sprinter
Stock# UM190411
Chassis: Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 2100CB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 9370 lbs |
| Cargo Capacity | 1660 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Miles | 62900 |
| Engine | 3.0L V-6 |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDPPF4CC7A9459767 |
For more information
Contact Us
Freelander 2100CB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


