Used 2011 Coachmen RV Freedom Express 246RKS Travel Trailer
2011 246RKS Features and Options
Coachmen Freedom Express LTZ Single Slide w/Rear Kitchen Including: Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, End Table/Sofa/End Table/Wardrobe Slide, Booth Dinette w/Overhead Storage, Bath Including Toilet, Sink & Angle Shower, Front Queen Bed w/Overhead Storage & Wardrobes Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage and More! Available Options May Include: TV Above Dinette.
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Price:
$14,058
You Save: $4,063
Sale Price: $9,995
You Save: $4,063
Sale Price: $9,995
Ketelsen RV
Location: Waterloo
Stock# 17983
Location: Waterloo
Stock# 17983
Stock# 17983
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2011 246RKS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| Dry Weight | 4305 lbs |
| Cargo Capacity | 2695 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 5ZT2FEPB0BA004234 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


