Used 2010 Northwood Arctic Fox 26X Travel Trailer
View all Arctic Fox Floorplans
2010 26X Features and Options
Single Slide Silver Fox Edition Arctic Fox Travel Trailer by Northwood, Rear Queen Bed w/Private Entry, Wardrobes, Overhead Cabinets, Walk-Thru Bath w/Shower, Vanity w/Med. Cabinet, Toilet, Wardrobe, TV Cabinet, Jackknife or Opt. Hide-A-Bed Sofa & Free Standing or Booth Dinette Slideout, Front Kitchen w/Pantry, Counter Space & Overhead Cabinets, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range & Refrigerator, Triple Entry Steps and More!
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Sale Price:
$16,985
Blue Compass RV
Location: Reno NV
Stock# CT762594
Location: Reno NV
Stock# CT762594
Stock# CT762594
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2010 26X Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1020 lbs |
| GVWR | 10800 lbs |
| Dry Weight | 7170 lbs |
| Cargo Capacity | 3630 lbs |
| Fresh Water Capacity | 67 gals |
| Grey Water Capacity | 55 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | ST235/80R16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4N11X2624A0134694 |
For more information
Contact Us
Arctic Fox 26X Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


