Used 2010 Newmar Ventana 4386 Motor Home Class A - Diesel
View all Ventana Floorplans
2010 4386 Features and Options
Quad Slide Ventana Class A Diesel Pusher by Newmar w/Rear King Bed Slide w/Nightstands, Wardrobes w/Mirror Sliding Door, Washer/Dryer or Wardrobe, Dresser/TV & Wardrobe Slide, Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Lav., Corner TV/Ent. Center, Double Kitchen Sink/3 Burner Range/Island Counter & 2 Recliners w/Ottomans Slide Out, Overhead Storage Above Cab Area, Easy Bed Sofa/Dinette w/Buffet/Refrigerator & Double Pantry Slide, 19' Awning & More!
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Price:
$114,896
You Save: $5,000
Sale Price: $109,896
You Save: $5,000
Sale Price: $109,896
PleasureLand RV
Location: Shakopee, MN
Stock# 930-25A
Location: Shakopee, MN
Stock# 930-25A
Chassis: Spartan
Stock# 930-25A
Chassis: Spartan
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2010 4386 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 44000 lbs |
| Dry Weight | 29500 lbs |
| Cargo Capacity | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 69751 |
| Engine | Cummins ISB 350 HP |
| Chassis | Spartan |
| VIN | 4VZBT1B95AC072800 |
For more information
Contact Us
Ventana 4386 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


