Used 2010 Forest River RV Sierra 403FK Park Models
View all Sierra Floorplans
2010 403FK Features and Options
Double Slide Sierra Park Trailer, Rear Bedroom w/King Bed & Dbl. Nightstand Slide Out, Ward., Desk, Overhead Cab., TV Stand, Private Exit/Entry, Walk Thru Bath w/Neo-Angle Shower, Lav. w/Med. Cab., Private Toilet Area, Curio Cab., Washer/Dryer Prep., Lounge Chair, C-Top Ext., Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Micro., Pantry, Overhead Cab., Refrig./Booth Dinette/Lounge Chair/Sofa Slide Out, Picture Window, Storage, 21' Awning & More.
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$27,995
You Save: $10,000
Sale Price: $17,995
You Save: $10,000
Sale Price: $17,995
Open Road RV - Monroe
Location: Monticello, MN
Stock# CH26-007A
Location: Monticello, MN
Stock# CH26-007A
Stock# CH26-007A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2010 403FK Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 41 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1506 lbs |
| GVWR | 13506 lbs |
| Dry Weight | 9736 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 108 gals |
| Black Water Capacity | 54 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4TSES23AJ035303 |
For more information
Contact Us
Sierra 403FK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


