Used 2010 Forest River RV Berkshire 390QS Motor Home Class A - Diesel
*Sale Price Includes Finance Discount!*
Quad Slide Berkshire Class A, Rear Queen Bed Slide, Ward. w/Mirrored Doors, Opt. Stackable Washer & Dryer, Chest of Drawers & TV Cabinet Slide Out, Angle Shower, Lav., Private Toilet Area w/Lav., Hutch, Pantry, Refrig., Opt. 2 Door Refrig w/o Pantry, Ent. Center, Booth Dinette or Opt. Free Standing Dinette & Sofa Slide Out, Loveseat or Opt. Sofa/3 Burner Range w/Micro. & Dbl. Kit. Sink Slide Out, Overhead Cabinets, Engine & Chassis Choice and Much More. Specs Shown For Freightliner Chassis.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# UM230356
Chassis: Freightliner XC
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 28000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | XRV 255/80R/22.5 |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 100150 |
| Engine | Cummins 5.9L ISB |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZAB2DT89CAG8051 |
Berkshire 390QS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


