Used 2010 CrossRoads RV Sunset Trail ST27RB Travel Trailer
View all Sunset Trail Floorplans
2010 ST27RB Features and Options
Single Slide Sunset Travel Trailer w/Full Rear Bath Including Corner Shower, Toilet, Lav., Linen Closet & Private Toilet Area. Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Front Queen Bed w/Nightstands & Shirt Closets, TV Shelf, Booth Dinette/Sofa Bed Slide Out and Much More.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Price:
$11,900
You Save: $1,000
Sale Price: $10,900
You Save: $1,000
Sale Price: $10,900
S & S RVs
Location: Farina, Illinois
Stock# 9501
Location: Farina, Illinois
Stock# 9501
Interior Color: Blue, Bricktone Red & Foliage
Stock# 9501
Interior Color: Blue, Bricktone Red & Foliage
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2010 ST27RB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 2 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Blue, Bricktone Red & Foliage |
| Hitch Weight | 714 lbs |
| GVWR | 8805 lbs |
| Dry Weight | 5457 lbs |
| Cargo Capacity | 2890 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST205/75R14 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
For more information
Contact Us
Sunset Trail ST27RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


