Used 2009 Winnebago View 24A Motor Home Class C - Diesel
View all View Floorplans
2009 24A Features and Options
Winnebago View Class C Diesel Coach w/Full Slide Driver's Side Including 3 Burner Range/Pantry, Refrigerator/Sofa Bed w/Table & Overhead Storage Cabinets, Cabover Bed, Pull-Out Table, Euro Chair w/Ottoman, 32" LCD TV, Wardrobe, Rear Bath w/Shower, Vanity w/Sink & Toilet, 2nd Large Vanity w/Sink and More.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Contact us for price
RV Outlet
Location: Eugene, OR
Stock# UC753
Location: Eugene, OR
Stock# UC753
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# UC753
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2009 24A Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Engine | 3.0L Mercedes-Benz |
| Chassis | Dodge Sprinter |
For more information
Contact Us
View 24A Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


