Used 2009 Tiffin Motorhomes Allegro Bay 35 TSB Motor Home Class A - Diesel
Rare Front Diesel - Tiffin quality and construction.Triple Slide Class A Diesel w/Rear Queen Bed w/Nightstands Slideout, Wardrobe w/Drawers Below, 26" LCD TV, Wardrobe Above Opt. Wash/Dryer, Angle Shower, Lav., Private Toilet Area w/Lav., Pantry, Refrigerator, Opt. 4 Door Refrig., Double Kitchen Sink & 2 Burner Range w/Microwave Slide, Lounge Chair w/Ottoman, Opt. 26" LCD TV Above Cab Area, Sofa Bed & Booth Dinette Slide or Opt. Free Standing Dinette IPO Booth Dinette, Standard Driver Side Door and Much More. Freightliner Specifications Shown.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# RV19472AA
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 52 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 255/70R 22.5 |
| Furnace BTU | 60000 btu |
| Miles | 140000 |
| Engine | Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACMDU28CAJ0862 |
Allegro Bay 35 TSB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


