Used 2009 Itasca Navion iQ 24DL Motor Home Class C - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
View all Navion iQ Floorplans
2009 24DL Features and Options
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Class C Diesel Navion IQ w/Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, TV, Wardrobe, Sink, 2 Burner Range, Refrigerator, Shower, Lav. & Toilet, 2 Bench Seats in Front w/Table in Front of One Makes into Cross Coach Sleeping 38" x 82", Front TV and Much More.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Price:
$51,565
You Save: $11,687
Sale Price: $39,878
You Save: $11,687
Sale Price: $39,878
Optimum RV
Location: FL, Ocala
Stock# 9AR490B
Location: FL, Ocala
Stock# 9AR490B
Chassis: Dodge Sprinter
Interior Color: 2
Stock# 9AR490B
Chassis: Dodge Sprinter
Interior Color: 2
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2009 24DL Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 145777 |
| Engine | 3.0L CDI Mercedes |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDXPF445389368330 |
For more information
Contact Us
Navion iQ 24DL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


