Used 2009 Holiday Rambler Traveler M-24RFS Motor Home Class B+
2009 M-24RFS Features and Options
Single Slide Traveler Class C Motor Home w/Rear Bath Including Shower, Vanity, Toilet, Lav. & Overhead Cabinets, Booth Dinette & Sofa Slideout, Wardrobe, Refrig., 3 Burner Range w/Microwave, Round Kitchen Sink, TV Overhead, Overhead Cabinets, Front Over Cab Bed or Storage and More.
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Price:
$54,750
You Save: $9,755
Sale Price: $44,995
You Save: $9,755
Sale Price: $44,995
Dennis Dillon RV Sales & Service
Location: Boise, ID
Stock# GS070A
Location: Boise, ID
Stock# GS070A
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# GS070A
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2009 M-24RFS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 7 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 11320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 78704 |
| Engine | Mercedes-Benz 3.0L |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDXPF445689369052 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


