Used 2009 Four Winds RV Windsport 34B Motor Home Class A
View all Windsport Floorplans
2009 34B Features and Options
Triple Slide Class A w/Bunks, Rear Queen Bed Slide, Wardrobe/TV & Bunk Bed Slideout, Privacy Curtain for Bunks, LCD TV in Hallway, Shower, Lav., & Toilet, Curio Cabinet, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Lounge Chair, TV Above Cab Area, Hide-a-Bed Sofa & Booth Dinette Slideout and Much More!
**** 1 OWNER MOTOR COACH ****
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Sale Price:
$39,995
Motorhomes of California
Location: Santa Ana, CA
Stock# 51261
Location: Santa Ana, CA
Stock# 51261
Chassis: Ford Chassis
Exterior Color: 5 color graphic options
Interior Color: Copper Ridge, Mint Julep, Vene
Stock# 51261
Chassis: Ford Chassis
Exterior Color: 5 color graphic options
Interior Color: Copper Ridge, Mint Julep, Vene
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2009 34B Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Copper Ridge, Mint Julep, Vene |
| Exterior Color | 5 color graphic options |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 49 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | ONAN 5.5kW GAS |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 37517 |
| Engine | 6.8L Triton |
| Chassis | Ford Chassis |
| Fuel Capacity | 75 gals |
| Available Beds | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 96.4 LBS |
| VIN | 1F6NF53Y380A02830 |
For more information
Contact Us
Windsport 34B Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


