Used 2009 American Coach Heritage 45B Motor Home Class A - Diesel
2009 45B Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Sale Price:
$189,995
Summerland RV Centre
Location: Summerland, BC
Stock# P1486
Location: Summerland, BC
Stock# P1486
Stock# P1486
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2009 45B Specifications
| Length | 44 ft 11 in |
| GVWR | 50600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Tire Size | 315/80R 22.5 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 124561 |
| Engine | Cummins ISX |
| Horsepower | 650 hp |
| Fuel Capacity | 150 gals |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 65600 lbs |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Bath and a Half Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

