Used 2008 Winnebago View 24H Motor Home Class C - Diesel
View all View Floorplans
2008 24H Features and Options
Single Slide, Rear Bath w/Shower, Lav., Wardrobe, 3 Burner Range, Sink, Sofa, Booth Dinette, Refrigerator, Pantry, Overhead Cabinets, Over Cab Bed or Optional Overhead Front Storage, Choice of Engine, and Much More.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$50,179
You Save: $8,495
Sale Price: $41,684
You Save: $8,495
Sale Price: $41,684
PleasureLand RV
Location: Shakopee, MN
Stock# 727-25A
Location: Shakopee, MN
Stock# 727-25A
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# 727-25A
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2008 24H Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 51153 |
| Engine | Mercedes Benz 3.0L |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDXPF445479349395 |
For more information
Contact Us
View 24H Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


