Used 2008 Fleetwood RV Jamboree 26J Motor Home Class C
View all Jamboree Floorplans
2008 26J Features and Options
Single Slide, Rear Queen Bed, Rear Corner Bath w/Shower, Lav., Refigerator/Wardrobe & Booth Dinette Slideout, Cabover Bed, Opt. LCD TV Above Cab, Lounge Chair, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Microwave, Pantry, Opt. Awning (Manual or Electric), Engine & Chassis Choice and More.
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Sale Price:
$23,991
Blue Compass RV
Location: Avondale AZ
Stock# UM370303
Location: Avondale AZ
Stock# UM370303
Chassis: Ford E450
Stock# UM370303
Chassis: Ford E450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2008 26J Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 7 in |
| Int Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14050 lbs |
| Dry Weight | 11050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 32093 |
| Engine | 6.8L |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE45S07DB42249 |
For more information
Contact Us
Jamboree 26J Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


