Used 2008 Damon Intruder 350 Workhorse Motor Home Class A
2008 350 Workhorse Features and Options
Rear Queen Bed Slideout, 2 Barrel Chairs w/End Table in Bedroom, Wardrobe Slideout, Seperate Stool Room, Angle Shower, Booth Dinette & Hide-A-Bed Slideout w/Seatbelts, Lounge Chair w/Ottoman, Double Kitchen Sink, 3 Burner Range, Refrigerator, Double Kitchen Sink, Pantry and More.
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Sale Price:
$20,000
Clark's RV Center
Location: Millbrook, AL
Stock# IGSN-17457277
Location: Millbrook, AL
Stock# IGSN-17457277
Chassis: Workhorse
Stock# IGSN-17457277
Chassis: Workhorse
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2008 350 Workhorse Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 19206 lbs |
| Fresh Water Capacity | 71 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Engine | 8.1L V8 |
| Chassis | Workhorse |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


