Used 2007 Winnebago View 23H Motor Home Class C - Diesel
View all View Floorplans
2007 23H Features and Options
Rear Bath, Shower, Wardrobe, Sliding Door, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Round Sink, Slideout Sofa w/3 Sets Seatbelts, Dinette w/2 Sets Seatbelts, Overhead Cab Bed, and More.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$29,989
You Save: $4,994
Sale Price: $24,995
You Save: $4,994
Sale Price: $24,995
PleasureLand RV
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 962-25A
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 962-25A
Chassis: Dodge Sprinter
Stock# 962-25A
Chassis: Dodge Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 23H Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 10200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 123648 |
| Engine | 2.7L 5 Cyl |
| Chassis | Dodge Sprinter |
| VIN | WDXPD944965949300 |
For more information
Contact Us
View 23H Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


