Used 2007 Winnebago Vectra 40TD Motor Home Class A - Diesel
DIESEL - 400HP
View all Vectra Floorplans
2007 40TD Features and Options
Double Slide, Rear Bedroom, Slide Out Queen Bed, Wardrobe, Stoage, Nightstand, Full Bathroom, Free Standing Dinette, 2 Sofa Sleepers, Full Kitchen, Refrigerator, Pantry, 3 Burner Range, Double Sink, and More.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$75,400
You Save: $10,405
Sale Price: $64,995
You Save: $10,405
Sale Price: $64,995
Crestview RV
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 32395A
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 32395A
Exterior Color: GREEN
Stock# 32395A
Exterior Color: GREEN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 40TD Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 3 ft 7 in |
| Exterior Color | GREEN |
| GVWR | 34320 lbs |
| Cargo Capacity | 44320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 107 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Miles | 70000 |
| Horsepower | 400 hp |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| VIN | 4UZACFCY57CY97093 |
For more information
Contact Us
Vectra 40TD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


