Used 2007 TrailManor 2720 Travel Trailer
View all TrailManor Floorplans
2007 2720 Features and Options
Front Queen & Rear Double Bed, Tub/Shower, Lav., Wardrobe, 3 Burner Range, Kitchen Sink, Refrigerator, Booth Dinette, Overhead Storage Cabinets, Crank-Out Awning, Optional Hanging Cabinet & More.
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$9,999
Campers Inn
Location: Toms River NJ
Stock# 107804B
Location: Toms River NJ
Stock# 107804B
Stock# 107804B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 2720 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 20 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 346 lbs |
| Dry Weight | 2742 lbs |
| Cargo Capacity | 1333 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5NZBF271671006206 |
For more information
Contact Us
TrailManor 2720 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


