Used 2007 Tiffin Motorhomes Phaeton 40 QSH Motor Home Class A - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Quad Slide Phaeton Class A by Tiffin, Queen or Opt. King Bed Slide w/Nightstands & Overhead Cabinet, Closet, Opt. Wash/Dryer, 26" LCD TV w/Overhead Slide, Private Toilet Area w/Lav., Garden Tub w/Lav., Pantry, 4-Door Refrigerator, Double Kitchen Sink/2 Burner Range w/Convection Micro., & Sofa Bed Slide, 32" LCD TV Over Cab Area, Sofa Bed & Booth Dinette Slide or Opt. Free Standing Dinette & Euro Chair w/Computer End Table Slide and Much More.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $14,687
Sale Price: $63,878
Stock# 5CR619
Chassis: Freightliner
Interior Color: 2
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Furnace BTU | 65000 btu |
| Miles | 67161 |
| Engine | Cummins ISC 360 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZAB2DC77CX85619 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


