Used 2007 Newmar Mountain Aire Diesel MADP 4121 Motor Home Class A - Diesel
Affordable Luxury Travel!
View all Mountain Aire Diesel Floorplans
2007 MADP 4121 Features and Options
Quad Slide, Rear King Bed Slide, Wash/Dryer, Ward. w/Sliding Mirrored Doors, Chest of Drawers, TV w/Storage, Angle Shower, Lav., Linen Cab., Stool Room, Pantry, Refrig., Double Kitchen Sink, 2 Burner Range, 2 Sofas, Hide-A-Leaf Dinette & Chairs, Buffet, Overhead Storage, TV Hutch and More.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$435,519
You Save: $335,619
Sale Price: $99,900
You Save: $335,619
Sale Price: $99,900
M-60 RV LLC
Location: Jones, MI
Stock# 16570
Location: Jones, MI
Stock# 16570
Chassis: Spartan K2 w/IFS
Stock# 16570
Chassis: Spartan K2 w/IFS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 MADP 4121 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 46000 lbs |
| Dry Weight | 36150 lbs |
| Cargo Capacity | 9850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Engine | Cummins ISM 450 Hp |
| Chassis | Spartan K2 w/IFS |
| VIN | 4VZAT1C907C056510 |
For more information
Contact Us
Mountain Aire Diesel MADP 4121 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


