Used 2007 Monaco LaPalma 36WBD Motor Home Class A - Diesel
Double Slide / Rear Queen Bed / Two Sofas / Booth Dinette / Slide Topper / Gen / TV / 2 AC !
View all LaPalma Floorplans
2007 36WBD Features and Options
Double Slide, Rear Queen Bed w/Nightstands, Hanging Shirt Closet, TV, Slide out Wardrobe, Angle Tub/Shower, Med. Cabinet w/Counter Space Below, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Cooktop, Microwave, Double Kitchen Sink, 2 Sofas, Booth Dinette, TV Above Cab Area & More.
Lowe Mileage just 31528
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Sale Price:
$39,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39490
Location: Turlock, CA
Stock# 39490
Chassis: Roadmaster RSR
Stock# 39490
Chassis: Roadmaster RSR
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 36WBD Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 4000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 255/70R/22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 31528 |
| Engine | Cummins ISB-AD 300 h |
| Chassis | Roadmaster RSR |
| VIN | 044480 |
For more information
Contact Us
LaPalma 36WBD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


