Used 2007 KZ Escalade 37 REB Fifth Wheel
View all Escalade Floorplans
2007 37 REB Features and Options
Triple Slide, Rear Living Area, End Wall Entertainment Center/Bookcase/Desk w/Overhead Cabinets, Sectional Hide-A-Bed Slideout, 2 Recliners/End Table/Dinette Table & Chairs Slideout, Pantry, Refrigerator, 2nd Pantry, Coat Closet, Step Up to Bed & Bath, Angle Shower, Lav., Wash/Dryer Cabinet, Stool Room, Front Queen Bed & Nightstand Slideout, TV, Closets, Wardrobe w/Sliding Doors, Awning and Much More.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Curtis Trailers
Location: Portland, OR
Stock# 47968
Location: Portland, OR
Stock# 47968
Interior Color: Maple
Stock# 47968
Interior Color: Maple
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 37 REB Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft 10 in |
| Interior Color | Maple |
| Hitch Weight | 1925 lbs |
| GVWR | 16800 lbs |
| Dry Weight | 13390 lbs |
| Cargo Capacity | 3410 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | LT235/85R16 |
| Furnace BTU | 42 btu |
| VIN | 4EZFE37267S127109 |
For more information
Contact Us
Escalade 37 REB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


