Used 2007 Itasca Horizon 40TD Motor Home Class A - Diesel
View all Horizon Floorplans
2007 40TD Features and Options
Double Slide, Rear Bedroom, Queen Bed Slide Out, Wardrobe, Bench w/Storage, Full Bathroom, 2 Sofa Sleepers, Free Standing Dinette, Full Kitchen, Double Kitchen Sink, 4 Door Refrigerator, Pantry, 3 Burner Range, and More.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$78,500
You Save: $6,000
Sale Price: $72,500
You Save: $6,000
Sale Price: $72,500
Chisolm Trail RV - Aztec
Location: New Mexico, NM
Stock# 057095L
Location: New Mexico, NM
Stock# 057095L
Chassis: Evolution
Stock# 057095L
Chassis: Evolution
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 40TD Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 3 ft 7 in |
| GVWR | 34320 lbs |
| Cargo Capacity | 44320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 107 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Evolution |
| VIN | 4UZACFCY97CY97095 |
For more information
Contact Us
Horizon 40TD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


