Used 2007 Gulf Stream RV Crescendo 378 FRED Motor Home Class A - Diesel
Front Diesel!!
View all Crescendo Floorplans
2007 378 FRED Features and Options
Triple Slide, Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe, TV, 2 Recliners, Overhead Cabinets, Stool Room, Angle Shower, Lav., Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, L-Shaped Counter, Double Kitchen Sink, Booth Dinette & Hide-A-Bed Sofa, Recliner, Front Engine Diesel and More.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Contact us for price
Billings RV
Location: Billings, MT
Stock# Y50507C
Location: Billings, MT
Stock# Y50507C
Chassis: Freightliner
Stock# Y50507C
Chassis: Freightliner
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 378 FRED Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 6000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 63 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | 5.9L 300 HP |
| Chassis | Freightliner |
For more information
Contact Us
Crescendo 378 FRED Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


