Used 2007 Fleetwood RV Tioga 31M Motor Home Class C
* PERFECT EXAMPLE OF A SUPER CLEAN, LOW MILE UNIT !!
View all Tioga Floorplans
2007 31M Features and Options
|
OUTSIDE
|
ELECTRICAL
|
INTERIOR
|
Nice Floor plan!
Double Slide, Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, Wardrobe, Desk, Overhead Cabinets, Side Isle Bath w/Angle Shower, Linen Cab., Lav., Dbl. Bath Entrance, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Dbl. Door Refrig. & Booth Dinette Slideout, Sofa w/Table, Cabover Bed, Eng. & Chassis Choice & More.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$35,500
Country Motorhomes
Location: Mount Vernon, WA
Stock# 23
Location: Mount Vernon, WA
Stock# 23
Chassis: Ford E450
Stock# 23
Chassis: Ford E450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 31M Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 14050 lbs |
| Dry Weight | 11860 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford E450 |
For more information
Contact Us
Tioga 31M Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


