Used 2007 Fleetwood RV Terra LX 34N Motor Home Class A
View all Terra LX Floorplans
2007 34N Features and Options
Double Slide, Rear Queen Bed & Wardrobe Slideout w/Nightstands or Bunks in Place of Wardrobe, Vanity/Opt. TV, 2nd Wardrobe, Tub/Shower, Lav., Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Double Kitchen Sink, Lounge Chair, TV Above Cab Area, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout, Overhead Cabinets, Choice of Engine & Chassis & Much More.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Price:
$39,900
You Save: $10,900
Sale Price: $29,000
You Save: $10,900
Sale Price: $29,000
72 West Motors & RVs
Location: Fredricktown, MO
Stock# A12485
Location: Fredricktown, MO
Stock# A12485
Chassis: Ford
Stock# A12485
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 34N Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 16500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Engine | 6.8L Triton |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F6NF53Y060A12485 |
For more information
Contact Us
Terra LX 34N Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


