Used 2007 Fleetwood RV Evolution E2 Folding Pop-Up Camper
View all Evolution Floorplans
2007 E2 Features and Options
Two Tent End Beds w/One Super Single and One Queen Size, Cargo Deck Below One, Portable Dinette Table, Plenty of Storage, Cassette Toilet & Shower, Tip-Out Galley w/2 Burner Cooking Stove & Sink, and More.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Blue Compass RV
Location: Las Vegas NV
Stock# UT720312
Location: Las Vegas NV
Stock# UT720312
Stock# UT720312
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2007 E2 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 20 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 8 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| GVWR | 4400 lbs |
| Dry Weight | 2545 lbs |
| Cargo Capacity | 1855 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | LT235/75R15C |
| VIN | 4CS644J1177294790 |
For more information
Contact Us
Evolution E2 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


