Used 2006 Travel Supreme Select Class A Diesel 45DS14 Motor Home Class A - Diesel
*****CLASS A DIESEL ****Quad Slide, Rear Wardrobe w/Mirror Sliding Doors w/Hat Shelf & Closet Rod, Wash/Dryer Wardrobe, Hamper/Drawers Below Electric Service Closet, 32" TV & Overhead Cabinet Above Storage & Vanity Drawers, King Bed Slideout w/Nightstands, Mirror Panels From Bed to Bath & Bath to Living Area, Vanity w/Sink, 39" Angle Shower, Stool Room w/Lav., Ent. Center, Refrig., Pull-Out Trash, Dbl. Kitchen Sink/2 Burner Range & Work Station Slideout, Euro Chair, TV & Storage Above Cab, Sofa & Dinette Slide & More.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# PR653
Chassis: Spartan K2 X-Bridge
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 46000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Tire Size | 315/80R 22.5 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 104371 |
| Engine | Cummins ISM 10.8L |
| Chassis | Spartan K2 X-Bridge |
| VIN | 4VZAT1C996C052566 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


