Used 2006 Keystone RV Springdale 260TBL Travel Trailer
View all Springdale Floorplans
2006 260TBL Features and Options
Bunk House, Tub/Shower, Refrigerator, Stove, Double Sink Sofa Bed, Queen Bed, Dinette, Bunk Bed, Pass Through Storage, and Much More!
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
RCD RV Sales
Location: Heath, OH
Stock# 25768RB
Location: Heath, OH
Stock# 25768RB
Stock# 25768RB
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2006 260TBL Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 510 lbs |
| Dry Weight | 4890 lbs |
| Cargo Capacity | 2620 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST205/75D14 |
| VIN | 4YDT260226N131306 |
For more information
Contact Us
Springdale 260TBL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


