Used 2006 Keystone RV Raptor 3712TS Toy Hauler Fifth Wheel
View all Raptor Floorplans
2006 3712TS Features and Options
HANDYMAN SPECIAL!!!
Lg. Ramp Door, Wide Body, 12 Ft. Garage Space, Queen Bed Loft w/Storage Cabinets & Ent. Center, Refrigerator, Pantry, 3 Burner Range w/Microwave, Booth Dinette & Hide-A-Bed Slideout, Double Kitchen Sink, Counter Space w/Bar Stools, Angle Shower, Vanity/Dresser, Front Queen Bed and Much More.
What Our Customers Are Saying
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Price:
$24,995
You Save: $18,495
Sale Price: $6,500
You Save: $18,495
Sale Price: $6,500
Michael Hohl RV
Location: Carson City, NV
Stock# KZ23015B
Location: Carson City, NV
Stock# KZ23015B
Stock# KZ23015B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2006 3712TS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2995 lbs |
| Dry Weight | 12130 lbs |
| Cargo Capacity | 3370 lbs |
| Fresh Water Capacity | 112 gals |
| Grey Water Capacity | 67 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 225/75D15D |
| VIN | 4YDF371246M855874 |
For more information
Contact Us
Raptor 3712TS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


