Used 2006 Holiday Rambler Vacationer 34 PDD Motor Home Class A - Diesel
$382 Biweekly O.A.C2006 34 PDD Features and Options
| Powertrain | ||||||||||||||||
|
||||||||||||||||
Double Slide, Rear Queen Bed w/Nightstand, TV, Wardrobe, Closet, Linen Cabinet, Tub/Shower, Med. Cabinet, Seperate Stool Room, Booth Dinette, Sofa, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Recliner, Table, Overhead Cabinets, TV Above Cab Area & More.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$54,900
Leisure Days RV
Location: Nepean, ON
Stock# PB2380A
Location: Nepean, ON
Stock# PB2380A
Chassis: Roadmaster RSR Rail
Stock# PB2380A
Chassis: Roadmaster RSR Rail
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2006 34 PDD Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 4000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 25/70R/22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 100000 |
| Engine | Cummins ISB-AD 300 |
| Chassis | Roadmaster RSR Rail |
| VIN | 1RF31326862039857 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


