Used 2005 Fleetwood RV Revolution LE 40 L Motor Home Class A - Diesel
View all Revolution LE Floorplans
2005 40 L Features and Options
Quad Slide, Sleeps 2, Queen Bed and Nightstands, Shower w/Seat, Side-by-Side Refer, 38" Table w/Chairs, Sofa Bed, Double Kitchen SInk, Range Top, Microwave, Linen Closet and Much More!
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Sale Price:
$59,900
Autorama RV Center, Inc.
Location: Des Moines, IA
Stock# BFW442
Location: Des Moines, IA
Stock# BFW442
Stock# BFW442
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2005 40 L Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 34000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 266 |
| VIN | 4VZBR1D9X5C049191 |
For more information
Contact Us
Revolution LE 40 L Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


