Used 2005 Alfa Leisure See Ya! Diesel 1004 - SY40FD Motor Home Class A - Diesel
2005 1004 - SY40FD Features and Options
Rear Queen Bed w/Vanity & Wardrobe Slideouts, Garden Tub, Seperate Stool Room, Washer/Dryer Closet, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Dinette Table w/Chairs & Sofa Sleeper Slideout, 2 Euro Lounge Chairs w/Coffee Table & More.
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Price:
$201,500
You Save: $131,513
Sale Price: $69,987
You Save: $131,513
Sale Price: $69,987
Optimum RV
Location: SC, Spartanburg
Stock# CBR0833
Location: SC, Spartanburg
Stock# CBR0833
Chassis: XC Freightliner
Stock# CBR0833
Chassis: XC Freightliner
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2005 1004 - SY40FD Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft 6 in |
| GVWR | 32000 lbs |
| Dry Weight | 27120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 101 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 35376 |
| Engine | C7 Cat 7.2L Diesel |
| Chassis | XC Freightliner |
| VIN | 4UZABFCY35CV10833 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


