Used 2004 Renegade Classic Sport Deck Motorhome Motor Home Super C - Diesel
Liquidation Sale!
Scratch & Dent Inventory Liquidation Sale!
Recent Trade-In & Priced to Sell!
2004 Renegade Classic 17’ SportDeck Motorhome w/Low Miles!
109K Miles, 450HP Mercedes, 12SPD Auto Trans, Freightliner Columbia Chassis, Air Ride, Air Brakes, Titled as an RV (No CDL Required), 12KW Onan Diesel Gen, One Slide, FlexSteel UltraLeather Furniture, Sofa that Converts into a Bed, Dinette that Converts into a Bed, Queen Size Bunk Over Cab, Full Kitchen w/Sink, Microwave, Gas Cooktop, Fridge/Freezer Combo, Full Bath in Rear w/Sink, Toilet, and Full Size Shower, 15K BTU Roof A/C, Gas Hot Water Heater, Gas Furnace, 2 5/16” Gooseneck Ball, 2” Receiver Bumper Pull Hitch, Air Ride Driver & Passenger FlexSteel Leather Seats, Twin 60 Gallon Polished Tanks (120 Gallon Fuel Capacity), Priced to Sell, Typical Shape for a 2004 Model. Trades Accepted & Financing Available. Located in Paducah, KY
Year: 2004
Make: Renegade
Model: Classic 17’ SportDeck Motorhome
Mileage: 109,372
VIN # 1FVAA6CVX4LL75110
Slides: 1
Sleeps: 6
Baths: 1 (Rear Bath)
Engine: 450HP Mercedes
Transmission: 12SPD Auto
Overall Length: 35’3”
Clear Title: Yes
Fuel Capacity: 120 Gallons
Generator: 12,500KW Onan
Generator Hours: 7,283
Flickr Photo Album
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# A2
Chassis: Freightliner Columbia
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 35 ft 3 in |
| GVWR | 38360 lbs |
| Generator | Onan 12.5kw Generator |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 109372 |
| Engine | Mercedes-Benz |
| Chassis | Freightliner Columbia |
| Horsepower | 450 hp |
| Fuel Capacity | 120 gals |
| Available Beds | 3 |
| Axle Weight Front | 15660 lbs |
| Axle Weight Rear | 22700 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

