Used 2003 Winnebago Journey 39WD Motor Home Class A - Diesel
2003 39WD Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$39,995
You Save: $5,407
Sale Price: $34,588
You Save: $5,407
Sale Price: $34,588
Bankston Motor Homes
Location: Huntsville Holding Lot
Stock# 210024
Location: Huntsville Holding Lot
Stock# 210024
Stock# 210024
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 39WD Specifications
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 27910 lbs |
| Fresh Water Capacity | 96 gals |
| Grey Water Capacity | 48 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 64677 |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| LP Tank Capacity | 39 |
| Gross Combined Weight | 37910 lbs |
| VIN | 4UZAAHAK13CL65589 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

