Used 2003 Jayco Jay Feather 31BH Travel Trailer
"Act Fast: Don't Miss This Deal!" For a Limited Time!
2003 31BH Features and Options
Single Slide, Rear Bath w/Tub Shower, Lav. & Medicine Cabinet, Wardrobe, Rear Bunkhouse, Pantry, Refrigerator, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, TV Cabinet, Booth Dinette/Sofa Slideout, Front Queen Bed w/Opt. TV Shelf, Opt. Wardrobes & Chests, Overhead Cabinets Throughout, and Much More!
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Sale Price:
$10,000
Blue Compass RV
Location: Dayton OH
Stock# UT490164
Location: Dayton OH
Stock# UT490164
Stock# UT490164
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 31BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 705 lbs |
| GVWR | 8500 lbs |
| Dry Weight | 5815 lbs |
| Cargo Capacity | 2685 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST225/75R15C |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| VIN | 1UJBJ02P131EB0156 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

