Used 2003 Holiday Rambler NAVIGATOR 38PST Motor Home Class A - Diesel
2003 38PST Features and Options
2003 Holiday Rambler Navigator 38PST
Big powerful Cummins ISM 500hp diesel pusher. Short 38ft triple slide coach. Beautiful interior for a luxurious feel. Tag axle.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Sale Price:
$34,995
Motorhomes of California
Location: Santa Ana, CA
Stock# 52126
Location: Santa Ana, CA
Stock# 52126
Chassis: ROADMASTER
Stock# 52126
Chassis: ROADMASTER
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 38PST Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R22.5 |
| Generator | 10.0kW DIESEL |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 95622 |
| Engine | CUMMINS ISM 500hp |
| Chassis | ROADMASTER |
| Horsepower | 500 hp |
| Fuel Capacity | 150 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 55 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| VIN | 1RF14541331022246 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

