Used 2003 Forest River RV Rockwood Roo 21SS Expandable
2003 21SS Features and Options
Single Slides, Expandable Bunks, 2 60X80, Sleeps 8, Sofa, Dinette, Refer, Range, Shower and More!
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
PleasureLand RV
Location: Long Prairie, MN
Stock# P143-25A
Location: Long Prairie, MN
Stock# P143-25A
Stock# P143-25A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 21SS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 21 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 264 lbs |
| Dry Weight | 2928 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| VIN | 4X4TRLW273D078859 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


