Used 2003 Forest River RV Lexington 270S Motor Home Class B+
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-28862003 270S Features and Options
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Single Slide, Rear Double Bed w/Shirt Closets, Nightstand, Shower, Medicine Cabinet, Wardrobe, Refrigerator, Kitchen Sink, 3 Burner Range, Slideout Sofa & Table, Carpet and Linoleum Throughout and More.
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$32,565
You Save: $3,687
Sale Price: $28,878
You Save: $3,687
Sale Price: $28,878
Optimum RV
Location: FL, Ocala
Stock# CBR1011
Location: FL, Ocala
Stock# CBR1011
Chassis: Ford
Interior Color: 3
Stock# CBR1011
Chassis: Ford
Interior Color: 3
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 270S Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14050 lbs |
| Dry Weight | 12280 lbs |
| Cargo Capacity | 20000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Engine | 6.8L Triton V-10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1GBJG31U231111011 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


