Used 2003 Fleetwood RV Bounder Diesel 38N Motor Home Class A - Diesel
Beautiful Used Class C Diesel!
2003 Fleetwood Rv Bounder Diesel 38N Highlights:
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER,ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Triple Slide Fleetwood Bounder Diesel w/Rear Queen Bed Slideout w/Nightstands, Wardrobe w/TV, Dresser, Lav., Angle Shower, Private Toilet Area, Utility Cabinet, Opt. Washer/Dryer, Pantry, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout or Opt. Sofa Sleeper & Table w/Chairs or Computer Workstation w/Table & Chairs, Love Seat/Double Kitchen Sink/3 Burner Range/4-Door or Opt. Side-By-Side Refrig., & Pantry Slideout and Much More!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $6,987
Sale Price: $35,495
Stock# 102082
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 27910 lbs |
| Dry Weight | 21724 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Engine | Cummins 5.9L 300 HP |
| VIN | 4UZAAHBV63CM09644 |
Bounder Diesel 38N Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


