Used 2003 Coleman FLEETWOOD COLEMAN NIAGARA Folding Pop-Up Camper
machanic special2003 NIAGARA Features and Options
CALL FOR DETAILS
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Sale Price:
$2,900
Humphrey RV
Location: Montrose, CO
Stock# U-5742
Location: Montrose, CO
Stock# U-5742
Stock# U-5742
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 NIAGARA Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| GVWR | 2800 lbs |
| Dry Weight | 2000 lbs |
| Cargo Capacity | 800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4CP695H1137235742 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

