New 2027 Genesis Supreme Rage'n R3219CRSB Toy Hauler Fifth Wheel
Nobody Beats I15RV2027 Genesis Supreme RV Ragen Fifth Wheel
Ragen fifth wheels are made for the outdoor sports enthusiast. Born and developed in Southern California where off-road desert adventures are famous throughout the world. Tough and rugged, the Ragen fifth wheel is full of features you won’t find in many products at this price point. Innovative floorplans built by engineers that know what customers are looking for in a hauler. Don’t settle for less, find your floorplan and start your journey today.
Features may include:
- 4.0 KW ONAN Generator w/Transfer Switch
- A/C 15.0K BTU w/Ducting
- 102" Wide Body Design
- Flipped Axles
- Wall-to-Wall)
- 16" Deluxe Aluminum Alloy Wheels
- Two Swivel/Rocker Chairs w/Table, Slide
- Rear Table and Legs
- Living Room 32" TV w/Swivel Bracket
- 32" Bedroom TV w/ Swivel Bracket
- Inset Coffered Ceiling Panel w/LED
- Solid Surface Galley Counter Top w/Covers
- Counter-Top Edge LED Lighting - Switched
- Power Awning w/LED Light Strip
- 35,000 BTU Furnace
- One-Piece PVC Vinyl Roof
- Slam-Door Luggage Compartments
- Stereo AM/FM/CD/DVD w/Bluetooth/USB
- Front Wall to Wall Wardrobe
- D/S Bedroom Vanity & Dresser W/30''Fire
- -place & Hidden 32'' TV
- Rear Spoiler
- Ceiling Fan
- Rear Screen Wall
- Three-Burner Range w/Oven
- Spray Away
- TV Antenna w/Cable & Satellite Hook-Up
- Two (2) Stab Jacks (Rear)
- 12v Powered Fan Roof Vent
- Roof Vent (Bunk Area)
- Skylight Above Shower
- Black Tank Flush
- Carpet Kit
- Bunk Ladder
- Plumbed for Exterior LP Hookup
- LED Rope Lights/Living Room Valances
- LED Interior Lighting Throughout
- Metal Lavy Sink w/Stylish faucet
- Dual 30 Lbs LP Tanks
- Extra-Large Double Door Refrigerator(8 Cu.Ft.)
- 10 CU. 12V Dual Swing Refrigerator
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $46,862
Sale Price: $83,978
Stock# RN80061
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2510 lbs |
| GVWR | 15000 lbs |
| Dry Weight | 11110 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Generator | YAMAHA |
| Available Beds | T-King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 19 ft |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7HN1FER23VP480061 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

